Zinn Hub
0
Shporta juaj
0
Freelancer Earnings Planner — Plan Your Income on Zinn Hub
📊 Mjet Falas Planifikimi

Planifikuesi i të Ardhurave të Pavarura
Planifikoni të Ardhurat Tuaja në Zinn Hub

Zgjidhni kategorinë e shërbimit tuaj, vendosni volumin e shitjeve, ndani metodat e pagesës dhe shihni saktësisht se çfarë do të merrni në shtëpi — me tarifa reale komisioni dhe tarifa reale të procesorit të pagesave.

$0
Fitimet e mundshme vjetore nga shitja e shërbimeve SEO
Planifikoni Fitimet Tuaja
📊 24 Kategoritë e Shërbimeve
💳 3 Metoda Pagese
⚡ Pagesa të menjëhershme
🪙 0.5% Tarifat e Kriptos
📈 Parashikimet e Rritjes
📊 Planifikuesi i të Ardhurave
⚙️ Cilësimet e llogarisë
Niveli i Anëtarësimit
Zinner falas
0$/muaj
Shkalla rrëshqitëse
Pro Zinner
25$/muaj
Fiks 8%
Agjencia Zinner
50$/muaj
Fiks 7%
Ndarja e Metodës së Pagesës
💳 Stripe
1.5% + 20p
50%
🅿️ PayPal
2.99% + 30p
30%
🪙 Kripto
0.5% i sheshtë
20%
Alokimi total 100% ✓
Mesatarja e orëve për porosi (opsionale) —
Jashtë40 orë
💰 Fitimet mujore
Të ardhurat tuaja
$0
Ju mbani —
🍩 Ku shkojnë paratë tuaja
💡 Njohuri të mençura
📈 Parashikimet e Rritjes 12-Mujore
🔥 Krahasimi i Platformave
💸
Futni detajet tuaja për të krahasuar
Provo Kalkulatorin e Krahasimit të Tarifave →

Si funksionon Planifikuesi i të Ardhurave të Pavarura

Planifikuesi i të Ardhurave të Pavarura të Zinn Hub është një mjet interaktiv falas i krijuar për t'ju ndihmuar të parashikoni të ardhurat tuaja si freelancer. Ndryshe nga kalkulatorët bazë që tregojnë vetëm normat e komisionit, ky planifikues merr parasysh kategorinë e shërbimit tuaj, volumin e shitjeve, nivelin e anëtarësimit dhe tarifat aktuale të përpunimit të pagesave nga Stripe, PayPal dhe kriptovalutat.

Ju mund të modeloni linja të shumta shërbimi njëkohësisht — perfekte nëse shisni shërbime SEO krahas shkrimit të përmbajtjes ose ndërtimit të lidhjeve. Planifikuesi grumbullon gjithçka në një panel të vetëm që tregon fitimet tuaja të parashikuara mujore dhe vjetore, me njohuri inteligjente se si të maksimizoni të ardhurat tuaja.

Motori ynë i zgjuar i njohurive analizon konfigurimin tuaj dhe sugjeron optimizime të zbatueshme. Ai do t'ju tregojë nëse ndryshimi i metodave të pagesës mund t'ju kursejë para, nëse përmirësimi i nivelit të anëtarësimit do të shpërblehej, dhe saktësisht cila është pika e barazimit. Modeli i projeksioneve të rritjes tre skenarë — rritje e qëndrueshme, 10% rritje mujore, dhe 20% shkallëzim mujor — në mënyrë që të shihni ku mund të jetë biznesi juaj i pavarur në 12 muaj.

Çmimet mesatare sipas Kategorisë së Shërbimit

Këtu janë diapazonët tipikë të çmimeve në kategoritë e shërbimeve 24 të Zinn Hub për t'ju ndihmuar të vendosni parashikime realiste në planifikues. Këto diapazone bazohen në të dhënat e tregut dhe pasqyrojnë atë që freelancer-ët zakonisht ngarkojnë për projekt ose për dorëzim.

KategoriaGama tipike e çmimeveProjekte të zakonshme
Shërbime SEO£200 – £2,000Auditimet, kërkimi i fjalëve kyçe, optimizimi në faqe
Zhvillimi i Uebit£300 – £5,000Faqe WordPress, ndërtime të personalizuara, e-commerce
Shkrim Kontenti£50 – £500Postime në blog, copywriting, përshkrime produktesh
Marketing Dixhital£200 – £3,000Fushata PPC, marketing me email, strategji
Dizajn Grafik£50 – £1,000Logo, branding, grafika sociale
Media Sociale£100 – £1,500Menaxhimi, krijimi i përmbajtjes, reklamat
Redaktim Videoje£100 – £2,000Redaktim YouTube, promovime, animacion
Ndërtimi i Lidhjeve£150 – £3,000Outreach, postime të ftuara, redaktime niçesh
Shërbimet e AI£100 – £2,500Chatbot-ë, automatizim, inxhinieri e kërkesave
E-Commerce£200 – £4,000Konfigurimi i dyqanit, listimet e produkteve, optimizimi
Zhvillimi i Aplikacioneve£500 – £10,000Aplikacione celulare, SaaS, mjete të personalizuara
Analiza e të Dhënave£200 – £3,000Panele, raportim, vizualizim të të dhënave

Kuptimi i Tarifave të Përpunimit të Pagesave

Komisioni i platformës është vetëm një pjesë e pamjes. Tarifat e përpunimit të pagesave ndryshojnë ndjeshëm në varësi të metodës që klientët tuaj përdorin për të paguar. Zinn Hub mbështet tre metoda pagese, secila me struktura tarifash dhe shpejtësi pagese të ndryshme.

Stripe tarifon 1.5% + 20p për transaksion për kartat e Mbretërisë së Bashkuar dhe 2.9% + 30¢ për kartat e SHBA-së. Pagesat janë të menjëhershme në llogarinë tuaj të lidhur Stripe. PayPal tarifon 2.99% + 30p për transaksion me pagesa të menjëhershme. Kriptovaluta nëpërmjet NOWPayments tarifon vetëm 0.5% pa tarifë fikse për transaksion — duke e bërë atë opsionin më të lirë, veçanërisht për porositë më të mëdha ku tarifa fikse bëhet proporcionalisht më e vogël.

Planifikuesi ju lejon të ndani shitjet tuaja të pritshme në të treja metodat, në mënyrë që të shihni saktësisht se si përzierja e metodave të pagesës ndikon në fitimin tuaj. Për shumicën e punonjësve të pavarur, rritja e proporcionit të pagesave me kriptovaluta mund të kursejë qindra në vit vetëm në tarifat e përpunimit.

Pyetjet e bëra shpesh Pyetje

Sa mund të fitojnë freelancer-ët në Zinn Hub? +
Fitimet e freelancerëve në Zinn Hub ndryshojnë sipas kategorisë së shërbimit, çmimit dhe volumit të shitjeve. Freelancerët e SEO zakonisht tarifojnë £200–£2,000 për projekt, zhvilluesit e uebit £300–£5,000, dhe shkrimtarët e përmbajtjes £50–£500. Me komisionin e ulët të Zinn Hub që fillon nga 0% dhe shkon deri në 7%, freelancerët mbajnë ndjeshëm më shumë nga fitimet e tyre. Përdorni planifikuesin e fitimeve më lart për të llogaritur të ardhurat tuaja të parashikuara bazuar në kategorinë dhe volumin tuaj specifik.
Çfarë tarifash për përpunimin e pagesave ngarkon Zinn Hub? +
Zinn Hub nuk tarifon vetë tarifat e përpunimit të pagesave. Tarifat e përpunuesit vendosen nga ofruesi: Stripe tarifon 1.5% + 20p për kartat e Mbretërisë së Bashkuar (2.9% + 30¢ për SHBA), PayPal tarifon 2.99% + 30p, dhe kriptovalutat nëpërmjet NOWPayments kushtojnë vetëm 0.5% pa tarifë fikse. Mund t'i krahasoni të treja në planifikuesin e mësipërm.
Cila metodë pagese ka tarifat më të ulëta? +
Pagesat me kriptovaluta kanë tarifat më të ulëta të përpunimit, vetëm 0.5% për transaksion pa tarifë fikse për transaksion. Kjo krahasohet me Stripe me 1.5% + 20p dhe PayPal me 2.99% + 30p. Për një porosi prej £500, kripto kushton vetëm £2.50 në përpunim kundrejt £7.70 me Stripe ose £15.25 me PayPal.
Sa paguajnë freelancer-ët e SEO-s në Zinn Hub? +
Freelancerët e SEO në Zinn Hub zakonisht tarifojnë midis £200 dhe £2,000 për projekt. Shërbimet variojnë nga kërkimi i fjalëve kyçe dhe auditimet në faqe në fundin e ulët, deri te fushatat gjithëpërfshirëse të ndërtimit të lidhjeve dhe strategjitë e plota SEO në fundin e lartë. Me komisionin e ulët të Zinn Hub, freelancerët e SEO mbajnë më shumë për projekt sesa në çdo platformë tjetër.
A mund të shes lloje të shumta shërbimesh në Zinn Hub? +
Po. Zinn Hub mbështet shërbimet e listimit në të gjitha 24 kategoritë njëkohësisht. Shumë punëtorë të pavarur shesin shërbime plotësuese — për shembull SEO, shkrim përmbajtjeje dhe ndërtim lidhjesh së bashku. Veçoria me shumë rreshta e planifikuesit të të ardhurave ju lejon të modeloni të ardhurat në të gjitha llojet e shërbimeve tuaja.
Si krahasohet komisioni i Zinn Hub me Fiverr? +
Fiverr ngarkon një komision fiks 20% pavarësisht vëllimit. Zinn Hub fillon me 0% në $500 tuaj të parë dhe bie në 8% mbi $20,001. Anëtarët Pro paguajnë fiks 8%, anëtarët e Agjencisë vetëm 7%. Një freelancer që fiton £5,000/muaj kursen mbi £2,700/vit në Zinn Hub krahasuar me Fiverr. Krahasoni tarifat krah për krah me kalkulatorin tonë të të ardhurave.
Cili është niveli më i mirë i anëtarësimit për volumin tim të shitjeve? +
Plani Falas është ideal për ata që fitojnë nën $3,000/muaj. Pro (25$/muaj, fiks 8%) zakonisht bëhet i vlefshëm mbi $3,000/muaj. Agjencia (50$/muaj, fiks 7%) kursen më shumë për shitësit që fitojnë $7,000+/muaj. Njohuritë inteligjente të planifikuesit do të rekomandojnë nivelin optimal bazuar në volumin tuaj të parashikuar dhe do të tregojnë pikën e saktë të barazimit. Shiko të gjitha paketat e anëtarësimit.
Sa shpejt mbërrijnë pagesat e Zinn Hub? +
Pagesat Stripe dhe PayPal janë të menjëhershme — fondet shkojnë direkt në llogarinë tuaj të lidhur pa periudhë mbajtjeje. Pagesat me kripto përpunohen çdo javë çdo të premte. Krahasojeni këtë me mbajtjen 14-ditore të Fiverr ose kohën e përpunimit 5–7 ditore të Upwork.
Sa të sakta janë parashikimet e fitimeve? +
Planifikuesi përdor tarifat aktuale të komisioneve të publikuara të Zinn Hub dhe tarifat reale të procesorëve të pagesave nga Stripe, PayPal dhe NOWPayments, që nga viti 2026. Parashikimet e rritjes përdorin norma të rritjes mujore të përbëra. Fitimet aktuale varen nga çmimet tuaja, blerja e klientëve dhe kërkesa e tregut.
A mund të ruaj dhe krahasoj skenarë të ndryshëm? +
Po. Planifikuesi përfshin një veçori krahasimi skenarësh që ju lejon të ruani deri në tre konfigurime të ndryshme dhe t'i krahasoni ato krah për krah. Kjo është e dobishme për krahasimin e strategjive të ndryshme të çmimeve, niveleve të anëtarësimit ose ndarjeve të metodave të pagesës për të gjetur qasjen më fitimprurëse.
⚡ Mjet falas llogaritës

Sa më shumë mund të fitoni në Zinn Hub?

Kalkulatori ynë falas i të ardhurave të freelancer-it krahason fitimet tuaja neto në Zinn Hub, Fiverr, Upwork dhe SEOClerks — me struktura reale tarifash dhe numra realë. Shihni saktësisht sa më shumë mbani me tregun e freelancer-ëve me komisionin më të ulët.

0%
Tarifat fillestare
7%
Tarifa më e ulët
Menjëherë
Pagesat
💰 Parapamje e fitimeve
Bazuar në $5,000/muaj
$4,225
+225$/muaj më shumë se Fiverr
Zinn Hub
84.5%
Fiverr
80.0%
Upwork
80.0%
📈Kurseni $2,700/vit kundrejt Fiverr
🚀 Fillo shitjet sot

Kthejini aftësitë tuaja në të ardhura.
Shisni shërbime në Zinn Hub

Pavarësisht nëse jeni një ekspert SEO, zhvillues uebi, shkrimtar përmbajtjesh ose dizajner grafik — listoni shërbimet tuaja të pavarura në 24 kategori specialistësh dhe arrini klientë që kërkojnë aktivisht aftësitë tuaja. Zero tarifa listimi. Komisioni më i ulët nga çdo platformë e pavarur.

✓
0% komision në $500 tuaj të parë në shitje
✓
Pagesa të menjëhershme në Stripe, PayPal ose kripto
✓
24 kategori specialistësh për shikueshmëri të synuar
✓
Tarifat aq të ulëta sa 7% — Fiverr ngarkon 20%
🔄 Koha për të ndërruar

Ndaloni Humbjen e Parave nga
Tarifat e Platformës. Mbani Më Shumë.

Freelancer-ët në Fiverr, Upwork dhe platforma të tjera humbasin deri në 20% të çdo shitjeje nga komisionet — plus merren me pagesa të ngadalta dhe mesazhe të kufizuara. Zinn Hub ju jep pagesa direkte, pranim të kriptomonedhave dhe tarifat më të ulëta në industri.

Komisioni
20% 0%
Komisioni i parë $500 pa pagesë
Shpejtësia e pagesës
14 ditë Menjëherë
Nëpërmjet PayPal / Stripe tuaj
✓
Pagesa direkte në PayPal ose Stripe tuaj
✓
Kripto e integruar — pagesa javore të premteve
✓
Pa oferta apo propozime — klientët blejnë direkt
✓
Konfigurim falas i shërbimit të konsulencës me themeluesin Neil
✈️ Komuniteti Telegram

Bashkohuni me komunitetin Zinn Hub në Telegram

Merrni përditësime të menjëhershme të platformës, bisedoni me profesionistë të marketingut dixhital, diskutoni strategjitë e SEO-s dhe aksesoni mbështetje direkte — të gjitha falas në Telegram. Tre hapësira të dedikuara, një komunitet në rritje.

📢
Njoftime
💬
Bisedë Komunitare
🛟
Mbështetje e drejtpërdrejtë
Z
Zinn Hub në Telegram
3 hapësira · Falas për t'u bashkuar
📢
Njoftime
Përditësime, veçori dhe konkurse
💬
Bisedë Komunitare
Biseda, këshilla dhe rrjetëzimi SEO
🛟
Mbështetja e Klientit
Ndihmë private shpejt
✈️ Anëtarësim falas · Nuk kërkohet regjistrim

Merrni Aplikacionin Zinn Hub

Njoftime · Qasje më e shpejtë · Ekran i plotë

Trokitni Ndaj në shfletuesin tuaj

➜ Pastaj trokitni "Shto në ekranin kryesor"