Zinn Hub
0
Coșul tău
0
ZH
VS
Fr
Comparație platforme

Zinn Hub vs Freelancer.com: Fără Războaie de Licitare

Freelancer.com forțează războaie de licitație, percepe 10% sau mai mult și utilizează un model de concurs care devalorizează munca ta. Zinn Hub permite cumpărătorilor să achiziționeze direct cu plăți instantanee și taxe mai mici.

Dintr-o privire

Principalele Diferențe

Găsirea unui loc de muncă
Războaie de licitație
Achiziție directă
Cumpărătorii vin la tine
Comision
10%+ taxe
0% primul $500
Scală mobilă
Plăți
15-30 de zile
Instant
În conturile tale
Funcție cu funcție

Comparație Completă

CaracteristicăZinn HubFreelancer.com
Comision0% primul $500, scară glisantă10% sau $5 (oricare este mai mare) + taxe de concurs
Cum te găsesc cumpărătoriiRăsfoiți anunțurile, cumpărați directPostați locuri de muncă, războaie de licitație, concursuri
PlățiConturi deținute instantaneuReținere de 15-30 de zile după atingerea etapei
Conturi de platăStripe + PayPal-ul tăuRețineri platformă — retrageți mai târziu
Cripto✓ Integrat✗
Protecția CumpărătoruluiStripe/PayPal chargeback + mediereEscrow bazat pe etape
Model de concursNiciunul — doar angajare directăConcursuri = muncă speculativă neplătită
AbonamentGratuit (opțional plătit pentru taxe mai mici)Planuri plătite pentru mai multe oferte/vizibilitate
BrandingVitrină completăProfil de bază
ComunicareNelimitatÎn platformă
Abonamente✓ Integrat✗
Indexat SEO✓ Trafic GoogleIndexare limitată
Categorii45+ digital250+ toate industriile

Funcții precise începând cu februarie 2026.

Instrumente gratuite

Nu mai concura doar pe preț

Războaiele de licitație scad prețurile. Vezi ce ai câștiga vânzând la rata ta reală pe Zinn Hub în schimb.

$1,000
$900 Freelancer
$1,000 Zinn Hub
+$100
$5,000
$4,500 Freelancer
$4,600 Zinn Hub
+$100
$10,000
$9,000 Freelancer
$9,100 Zinn Hub
+$100+
Calculează

Venitul tău real net

  • Luați în considerare costurile de membru și taxele de licitație
  • Timp de înregistrare pentru concurs (neplătit)
  • Comparați tarifele orare reale pe platforme
  • Proiecții anuale de venituri
Deschide Calculatorul de Venituri → Planificați-vă câștigurile →
Pentru vânzători

Vânzare: Zinn Hub vs Freelancer.com

⚔️Obținerea de muncă
Zinn Hub

Creați liste de servicii. Cumpărătorii navighează, compară pachete și cumpără direct. Fără licitații, fără concurență pe preț.

Freelancer.com

Licitați împotriva altor freelanceri la anunțurile de locuri de muncă. Concursurile înseamnă muncă speculativă fără garanția plății.

💰Primirea plății
Zinn Hub

Instantaneu în contul tău Stripe/PayPal la finalizarea comenzii. Conectează-te o singură dată, primești plata de fiecare dată.

Freelancer.com

Bazat pe etape. Platforma reține fondurile. Procesare de 15-30 de zile după aprobare. Lent și frustrant.

🏪Brandul tău
Zinn Hub

Vitrină complet branduită. Logo, banner, biografie, portofoliu, link-uri sociale. Construiește-ți identitatea profesională.

Freelancer.com

Profil de bază. Ești un ofertant, nu un brand. Platforma deține relația.

🛡️Protecția Cumpărătorului
Zinn Hub

Cumpărătorii beneficiază de protecție împotriva refuzului de plată Stripe/PayPal. Zinn Hub mediază orice dispute.

Freelancer.com

Sistem de escrow pentru etape. Poate fi complex de navigat pentru ambele părți.

Vinde pe Zinn Hub

Stabilește-ți prețul, fii plătit

Licitare
Obligatoriu
Niciunul
Achiziție directă
Plăți
15-30 de zile
Instant
Conturile tale
Explorați Vindeți servicii →
Ești deja pe Freelancer.com?

Nu mai licita, începe să câștigi

Ghidul nostru de tranziție îți arată cum să-ți recreezi serviciile pe Zinn Hub. Sau lasă-ne pe noi, Concierge-ul nostru, să ne ocupăm de tot, gratuit.

Gratuit & Personal

Configurare de către Fondator — Gratuit

Fără integrare automată. Neil îți configurează personal profilul, listările, plățile, SEO și strategia de prețuri. Fără costuri.

Rezervă Zinn Concierge →
  • Profil și biografie
  • Configurare listare servicii
  • Configurarea plății
  • Optimizare SEO
  • Strategia de prețuri
  • Structurarea pachetului
  • Add-on-uri și abonamente
  • Suport continuu
Întrebări

Zinn Hub vs Freelancer.com Întrebări frecvente

Trebuie să licitez pentru muncă pe Zinn Hub?+
Nu. Tu creezi listări de servicii și cumpărătorii achiziționează direct. Fără licitații, fără propuneri, fără concurență la preț. Clienții te găsesc prin căutare și navighează prin pachetele tale.
Există concursuri pe Zinn Hub?+
Fără concursuri de muncă speculativă. Organizăm lunar competiții pentru comunitatea noastră de vânzători — dar acestea sunt premii, nu concursuri de muncă neplătită. Nu lucrezi niciodată gratuit sperând să fii plătit.
Cum se compară protecția cumpărătorului?+
Freelancer.com utilizează escrow pe etape. Zinn Hub procesează plățile prin Stripe/PayPal cu protecție completă împotriva refuzului de plată, plus mediere personală. Ambele protejează cumpărătorii, prin mecanisme diferite.
De ce sunt plățile mai rapide pe Zinn Hub?+
Vânzătorii își conectează propriile conturi Stripe/PayPal. Fondurile merg direct la finalizarea comenzii. Freelancer.com reține fondurile în etape și procesează retragerea în 15-30 de zile.
Pot folosi ambele platforme?+
Da, fără exclusivitate. Mulți freelanceri trec de la licitații pe Freelancer.com la vânzări directe pe Zinn Hub în timp.
Este Zinn Hub legitim?+
Da. Zinn Digital LTD, înregistrată în Marea Britanie (16385785). Plăți prin Stripe/PayPal. 25+ ani de experiență.
Începeți

V-ați săturat de războaiele de licitație?

🛒 Începeți să cumpărați

Răsfoiți și cumpărați direct. Fără a posta locuri de muncă. Protecție completă.

Răsfoiește Servicii →

💼 Începeți să vindeți

Listează-ți serviciile. Cumpărătorii vin la tine. 0% pentru a începe.

Înregistrare →
⚡ Instrument de calcul gratuit

Cât de mult mai mult ați putea câștiga pe Zinn Hub?

Calculatorul nostru gratuit de venituri pentru freelanceri compară câștigurile tale nete pe Zinn Hub, Fiverr, Upwork și SEOClerks — cu structuri de taxe reale și numere reale. Vezi exact cât de mult păstrezi cu cea mai mică piață de freelanceri cu comision.

0%
Taxe de pornire
7%
Cel mai mic tarif
Instant
Plăți
💰 Previzualizare câștiguri
Bazat pe $5,000/lună
$4,225
+225$/lună mai mult decât Fiverr
Zinn Hub
84.5%
Fiverr
80.0%
Upwork
80.0%
📈 Economisiți $2,700/an față de Fiverr
🚀 Începeți să vindeți astăzi

Transformă-ți abilitățile în venituri.
Vinde servicii pe Zinn Hub

Fie că ești un expert SEO, dezvoltator web, scriitor de conținut sau designer grafic — listează-ți serviciile de freelancer în 24categorii de specialiști și ajungi la clienți care caută activ abilitățile tale. Zero taxe de listare. Cea mai mică comision din orice platformă de freelancing.

✓
0% comision la primele tale $500 în vânzări
✓
Plăți instantanee către Stripe, PayPal sau cripto
✓
24 categorii de specialiști pentru vizibilitate țintită
✓
Tarife de la 7% — Fiverr percepe 20%
🎩 Serviciu VIP — 100% Gratuit

Nu știi de unde să începi?
Lasă-te ghidat de CEO

Zinn Concierge vă oferă acces direct la Neil, CEO și fondator Zinn Hub, cu peste 25 ani de experiență practică în SEO, dezvoltare, marketing și livrare de proiecte. Spuneți-i ce aveți nevoie — el va planifica proiectul, va alege cu grijă Zinners potriviți și va supraveghea totul de la început până la sfârșit.

✓
Consultație personală cu un veteran al industriei cu 25 de ani de experiență
✓
Zinners selectați potriviți proiectului și bugetului dumneavoastră
✓
Coordonare multi-servicii — un singur plan, un singur punct de contact
✓
Supraveghere completă a proiectului cu verificări de calitate în fiecare etapă
🎩 Zinn Concierge
Gratuit
N
Neil Lock
CEO & Fondator, Zinn Hub
Disponibil pentru proiecte
01
Spune-i lui Neil obiectivele tale
Mesaj prin Zinn Hub, Telegram sau e-mail
02
Obțineți o evaluare de expert
Neil mapează serviciile de care aveți cu adevărat nevoie
03
Echipă Selectată Manual
Zinners verificați, potriviți proiectului tău
04
Supravegheat și livrat
Calitate verificată în fiecare etapă de Neil
25+
Ani de experiență
5M+ £
În campanii
Gratuit
Chiar acum
📊 Previzualizare câștiguri
Servicii SEO · 10 vânzări/lună
🔍 Servicii SEO · 500 £ medie
£4,575
păstrează 91.5% din fiecare £1 câștigat
Venit net 91.5%
Comision 5.5%
Procesare 3.0%
£54,900
Câștiguri anuale
+£12,000
vs Fiverr / An
0.5%
Taxă cripto
3 Niveluri
Opțiuni de membru
📊 Instrument gratuit de planificare

Planifică-ți venitul de freelancer.
Vezi cât vei câștiga

Planificatorul nostru de câștiguri pentru freelanceri vă permite să alegeți categoria de servicii, să setați volumul de vânzări, să împărțiți plățile între Stripe, PayPal și cripto — și să vedeți exact cât veți câștiga pe Zinn Hub cu taxe reale și numere reale.

✓
24 categorii de servicii cu date reale de prețuri
✓
Împărțirea metodei de plată — comparați taxele Stripe, PayPal și cripto
✓
Modelare multi-servicii — planificare pe mai multe categorii
✓
Proiecții de creștere — vezi unde vei fi în 12 luni
🔄 E timpul să schimbi

Nu mai pierdeți bani din
taxele platformei. Păstrați mai mult.

Freelancerii de pe Fiverr, Upwork și alte platforme pierd până la 20% din fiecare vânzare din cauza comisioanelor — plus că se confruntă cu plăți lente și mesagerie restricționată. Zinn Hub îți oferă plăți directe, acceptare cripto și cele mai mici comisioane din industrie.

Comision
20% 0%
Prima comision-free de 500
Viteza de plată
14 zile Instant
Prin propriul dvs. PayPal / Stripe
✓
Plăți directe către propriul tău PayPal sau Stripe
✓
Cripto încorporat — plăți săptămânale vineri
✓
Fără licitații sau propuneri — clienții cumpără direct
✓
Configurare gratuită cu asistență personalizată cu fondatorul Neil

Conectați-vă cu Zinn Hub

Urmăriți-ne pentru actualizări ale platformei, sfaturi, concursuri și știri din comunitate. Ne-ar plăcea să ne conectăm cu voi.

Faceți cunoștință cu echipa

Obțineți aplicația Zinn Hub

Notificări · Acces mai rapid · Ecran complet

Atinge Partajează în browserul tău

➜ Apoi atinge "Adaugă la ecranul de pornire"